Nasi studenci wyróżnieni na Konferencji Studenckich Kół Naukowych

Grzegorz Bąk, Ewa Pałka i Jakub Widórek wzięli udział w Sekcji Humanistycznej 54. Konferencji Studenckich Kół Naukowych (program w załączniku), która miała miejsce 11 maja w AGH. Kuba trafił do podsekcji A ze swoim referatem pt. Stereotypy w polskich i hiszpańskich nagłówkach prasowych i reklamowych, czyli wszystko to co sprawia, że są one do siebie podobne. Warto zaznaczyć, że w komisji tej podsekcji zasiadała nasza studentka II roku – Paulina Kurpiewska. W podsekcji B znalazł się nasz zwycięzca Grzesiek, który wygłosił wspaniały referat pt. Keep tranquilo and drink beerveza, czyli kilka słów o spanglish, wzbogacając go nawet materiałem dźwiękowym autorstwa Enrique Iglesiasa, czym podbił serca wszystkich słuchaczy. Ewa zaś przedstawiła niezwykle profesjonalną prezentację zatytułowaną Podobieństwa i różnice we współczesnych językach romańskich, która dała jej trzecie miejsce. Po wygłoszeniu swoich referatów studenci odpowiedzieli na serię pytań odnośnie do wybranego przez siebie tematu, które padały zarówno ze strony jury, jak i publiczności.
Należy również podkreślić, że w konferencji brali udział studenci z AGH, naszej uczelni, a także Politechniki Gdańskiej.
Ponadto, Grzesiek jako zwycięzca Sekcji Humanistycznej wygłosił swój referat ponownie podczas sesji laureatów, która odbyła się 18 maja. Ma też prawo do opublikowania swojej pracy w wydawnictwie Studenckiego Towarzystwa Naukowego.

Mgr Olga Grzyś

[pdf-embedder url=”https://ifh.up.krakow.pl/wp-content/uploads/sites/32/2017/05/Program-obrad-Sekcji-Humanistycznej_54-KSKN.pdf” title=”Program obrad Sekcji Humanistycznej”]