Koło Naukowe Iberystów COrazón na wyjeździe w Hiszpanii!

Koło Iberystów UP COrazón realizuje w tym roku projekt Ciało, słowo, ruch. Łączy on warsztaty teatralne, przekład na polski/hiszpański (w tym roku dramat „Smutki tropików” Mateusza Pakuły) i działania popularyzujące wiedzę o polskiej kulturze za granicą. Umożliwia obcowanie z teatrem jako widz i jako uczestnik spektaklu, oswaja z własnym ciałem i głosem w przestrzeni publicznej, daje niepowtarzalną okazję uczenia się hiszpańskiego poprzez występowanie na scenie.

W tygodniu 7-14 kwietnia gościliśmy na Uniwersytecie w Valladolid. Studenci zostali przyjęci przez hiszpańskie rodziny i szybko poczuli, że nie chcą wyjeżdząć już po tygodniu… Został dla nas zorganizowany dzień teatralny w Olmedo (zwiedzanie muzeum teatru i oglądanie spektaklu w pięknym wnętrzu dawnego kościoła barokowego San Pedro). A 13 kwietnia pokazaliśmy nasz spektakl literacko-teatralny Acerca de Europa w Uniwersytecie Valladolid (Facultad de Filosofía y Letras).

Wcześniej zwiedzaliśmy Madryt. 9 kwietnia zostaliśmy przyjęci przez panią Ambasador Marzennę Adamczyk w Ambasadzie Polskiej RP w Madrycie. Mamy niezapomniane wrażenia z tej wizyty: pani Ambasador jest niezrównaną, dowcipną rozmówczynią. Pokazaliśmy fragmenty spektaklu i rozmawialiśmy o polskich akcentach w świecie hiszpańskiego teatru. Okazała willa Ambasady należała kiedyś do … Leonidasa Trujillo – sprawdźcie, kto to był!